KONST / Litografier / Färglitografi 4801185
nr 480 1185
Färglitografi
Motiv från Ven, 45 x 56, 95/300, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 augusti 2007
kl 16:39:48
20/8 14:57:00
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods